Būvniecības pasaulē pagraba hidroizolācija ir būtisks aspekts, kas rūpīgi jāapsver un jāīsteno, lai nodrošinātu konstrukciju ilgmūžību un izturību.
Lai izvēlētos ideālu ēkai hidroizolācijas sistēmu, rūpīgi jāapsver dažādi būtiski faktori, piemēram, materiāla veids, ūdens līmenis, ekspluatācijas apstākļi, temperatūra, mitrums, standarti un pielietojuma mērķis. Tāpēc, izvēloties ēkai atbilstošu hidroizolācijas sistēmu, būtu lietderīgi izvērtēt daudzos aspektus, kas var ietekmēt lēmumu.
Augstas kvalitātes materiālu un progresīvu tehnoloģiju izvēle var uzlabot ēkas vai būves ilgmūžību un uzturēšanu. Tas var arī atvieglot remontu ar konstrukciju hidraulisko aizsardzību un nodrošināt ilgstošu un uzticamu hidroizolāciju.
Tradicionālās hidroizolācijas metodes, piemēram, pašlīmējoša/kausējama bitumena apakškārta, un ar degli uzkausēta 2 slāņu hidroizolācijas, jau sen ir standarts. Tomēr šīm metodēm ir savs izaicinājumu un ievainojamību kopums, kas var radīt dārgas sekas, ja tās netiek izpildītas perfekti.
Viena no galvenajām problēmām ar tradicionālajām hidroizolācijas sistēmām ir iespējama atteice, kas var izraisīt ūdens migrāciju starp hidroizolācijas membrānu un konstrukcijas betonu. Tas ne tikai apdraud struktūras integritāti, bet arī prasa dārgus koriģējošus pasākumus.
Turklāt tradicionālo 2 slāņu instalāciju darbietilpīgais raksturs, ieskaitot plašu virsmas sagatavošanu, grunts uzklāšanu un ieklāšanu, nozīmē, ka hidroizolācijas panākumi lielā mērā ir atkarīgi no uzklāšanas procesa, tā precizitātes.
Turpretim pilnībā savienotas hidroizolācijas sistēmas, piedāvā uzticamāku un izmaksu ziņā efektīvāku risinājumu. Šīs sistēmas nodrošina fizisku barjeru, kas nodrošina zināmu saķeri ar konstrukciju, novēršot ūdens migrāciju starp hidroizolācijas materiālu un konstrukciju. Viena no šādām sistēmām, COLPHENE BSW no SOPREMA.
Hidroizolācijas materiāls, kas nodrošina fizisku barjeru, lai izslēgtu ūdens migrāciju, un īpaši nodrošina tādu saķeres pakāpi ar konstrukciju, ka ūdens, kas iekļūst caur jebkādiem defektiem, pēc tam nespēj pārvietoties sāniski starp hidroizolācijas materiālu un konstrukciju "pilnīgas savienošanas" rezultātā.
COLPHENE BSW sistēma ir ideāls risinājums horizontālu un vertikālu virsmu hidroizolācijai sistēmās.
Viena no COLPHENE BSW sistēmas galvenajām iezīmēm ir tās saķere ar ieliet betonu un saķere ar konstrukcijas elementu (plostu/atbalstsienu), padarot sistēmu par pilnībā savienotu sistēmu. BSW sistēmām ir lieliska adhēzija, pateicoties ķīmiskajām un mehāniskajām saitēm starp hidroizolācijas membrānām un konstrukcijas betonu, kas ne tikai novērš ūdens iekļūšanu ēkā, bet arī novērš ūdens sānu migrāciju starp membrānu un betonu.
Neatkarīgi no grunts ūdens līmeņa, COLPHENE BSW sistēmai ir dažādi risinājumi, kas atbilst katra projekta prasībām. Risinājuma izvēle no COLPHENE BSW ir atkarīga no gruntsūdens augstuma ap konstrukciju un būvniecības pieejas. SOPREMA tehniskā komanda iesaka pareizi izvēlēties membrānu no COLPHENE BSW saimes, rūpīgi izvērtējot šīs detaļas.
Drošākai uzstādīšanai BSW membrānas ir aprīkotas ar DUO SELVEDGE, unikālu tehnoloģiju, ko izstrādājis un patentējis SOPREMA. Šī tehnoloģija nodrošina 120 mm pārklāšanos, kur daļa ir noblīvēta ar pašlīmējošu materiālu, un pēc tam tiek droši noslēgts ar karstu gaisu.
Visas tiesības aizsargātas | 'A&R Group', SIA